Anela - autentická přírodní kosmetika z Orlických hor

Začátky české značky Anela, která od roku 2019 nabízí čistě přírodní, ručně vyrobenou kosmetiku, byly tak trochu „punkové“. Majitelky Andy a Ela totiž začínaly úplně od nuly – neměly za zády žádné investory ani vlastní velký kapitál, ale za ty čtyři roky, co jsou na trhu, ušly opravdu velký kus cesty.

Pravdivá a autentická

Anela není pro své dvě majitelky jen obyčejnou prací a cestou k vydělání peněz, ale opravdu srdcovou záležitostí. Jejich hlavní motivací je vyrábět opravdu kvalitní přírodní kosmetiku za dostupné ceny. Dělají vše po svém, nenechávají se strhnout mainstreamovými trendy, líbivým marketingem ani prostou touhou „dohnat“ konkurenci. Zároveň se snaží o co největší ohleduplnost k přírodě, což je i jedním z důvodů, proč finančně podporují ekologické projekty jako vytváření mokřadů apod.

897A9561

Naučit se vidět svou krásu

Vizí Andrey a Elišky, s níž se pojí také motto „vidím se srdcem“, je naučit ženy vidět svou krásu zevnitř, tedy srdcem. Každá z nás je jiná, dokonale nedokonalá, a právě v tom tkví naše pravá krása. Přestaňme se tedy řídit reklamní uniformitou a přijměme se se vším, co k nám patří – pupínky, vráskami či dalšími známkami stárnutí, které jsou zcela přirozené.

Péče o pleť bez kompromisů

Vznik Anely byl vcelku prostý. Nestojí za ním žádný romantický příběh, ale obyčejný fakt, že Andreina dcera trpěla od narození atopickým ekzémem. A protože Andy v té době nenašla na trhu žádnou kosmetiku, která by byla opravdu účinná, rozhodla se, že si značně vyrábět svou vlastní. Díky tomu se zrodil vůbec první produkt, který se dnes řadí mezi bestsellery – šlehané máslo Něžný pan oves obsahující divoké bambucké máslo, brutnákový olej či koloidní oves. A nelze nezmínit náš bestseller a asi nejoblíbenější produkt, hydratační sérum Růžové z nebe.

Untitled design-6

Ručně vyráběná a 100% přírodní

Veškeré produkty Anela, které jsou převážně veganské, vznikají v malých šaržích a jsou baleny do obalů z tmavého skla. Jsou ručně vyráběné a plné přírodních surovin s certifikací Ecocert a Cosmos. Většina z nich je v bio kvalitě, případně pochází z divokého sběru, a kromě „obyčejných" rostlinných olejů a másel obsahuje také patentované aktivní látky, které mají prokazatelné hydratační či anti-age účinky.

Obaly? Jen ty nejnutnější…

Skleněné obaly, do nichž je kosmetika balena, jsou vratné. V praxi to znamená, že je od svých zákaznic značka vykupuje zpět, aby je mohla následně použít znovu. Čeho si také hned na první pohled určitě všimnete, je to, že žádný z produktů nemá papírový přebal (krabičku). A to z jednoho prostého důvodu – aby vše bylo co nejekologičtější.