Umíte správně používat pleťový olej?

Přírodní, za studena lisované oleje jsou takové malé poklady plné blahodárných živin. Šetrně pečují o pleť, vytváří na ní lehký ochranný film, a ač se to možná nezdá, podporují její hydrataci. No jo, ale nezanechají obličej mastný? A jak je to s tím ucpáváním pórů? Obavy nejsou na místě. Vysvětlíme vám, jak pleťový olej správě používat a jak si vybrat takový, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Co je to ten rostlinný olej

Rostlinné oleje nejsou na poli kosmetiky žádnou velkou novinkou. Při péči o pleť, tělo i vlasy byly používány již před tisíci lety a v poslední době opět nabývají na popularitě. Není se čemu divit. Kvalitní, za studena lisované oleje představují pro naši pleť báječný zdroj vitaminů, minerálů, nenasycených mastných kyselin i dalších živin. Pomáhají mírnit podráždění, podporují regeneraci kožních buněk a díky obsahu antioxidantů působí jako ochrana před volnými radikály.

780A6080

Klíčové je vybrat ten pravý

Není olej jako olej. Pokud máte v plánu ho aplikovat na pleť místo krému, volte nějaký čistě přírodní, ideálně v bio kvalitě. Sázkou na jistotu jsou oleje lisované za studena, které si uchovávají svůj přirozený obsah živin. A jak vybrat ten pravý? Řiďte se zejména tím, jaký máte typ pleti. Určité hutnější oleje, jako je kokosový nebo moringový, totiž patří mezi tzv. komedogenní, což znamená, že mohou ucpávat póry.

Oleje podle typu pleti (všechny z nich u nás seženete):

  • mastná a smíšená pleť, akné: šípkový, arganový
  • suchá pleť: mandlový, třešňový, meruňkový
  • citlivá pleť: mandlový, meruňkový, moringový
  • zralá pleť: arganový, šípkový, opunciový

Olejová séra na míru

Kromě jednodruhových olejů můžete sáhnout i po speciálních sérech, která jsou založena na synergii několika různých olejů a dalších aktivních látek. Jsou vytvořena tak, aby co nejlépe splňovala potřeby daného typu pleti. Na normální až suchou pleť je vhodný třeba PRIMAVERA Vital Face Oil - Moisturizing & Protective, zatímco na tu mastnou až problematickou se hodí spíše olejové sérum Bezstarostná teenka. Zralé pleti udělá zase dobře například Regenerační sérum Kahina Giving Beauty.

pleťové oleje

Jak se olej správně používá

Olej nanášejte zásadně na vyčištěnou, dobře navlhčenou pleť (například květovou vodou) – jedině tak zůstane krásně vláčná a nevysuší se. Jemně olej rozetřete a poté ho konečky prstů vklepejte do úplného vstřebání. A kolik ho tak použít? Řiďte se jednoduchým pravidlem „méně je více“. Bohatě postačí 2–4 kapičky oleje na celý obličej. Pokud byste ho na pleť nanesli více, mohla by zůstat nehezky lesklá.

Multifunkční beauty pomocník

Péčí o pleť zdaleka nekončíme. Kvalitní, za studena lisované oleje totiž můžete využít k rozmazlování celého těla. A pozor, nepohrdnou jimi ani muži, kteří si pěstují plnovous. 

Jak ještě využít oleje v péči o krásu:

  • odličování – olej odstraní i voděodolný make-up
  • vlasy – olejový zábal vlasy vyživí, uhladí a dodá jim lesk
  • odstraňování chloupků – usnadňuje klouzání žiletky, zklidňuje pokožku po holení
  • péče o nehty – rostlinné oleje vyživují nehty, podporují jejich růst a zlepšují jejich celkovou kvalitu