Eco by Sonya

Kosmetika Eco by Sonya je tak trochu průkopnická. Je totiž první australskou značkou, která jakožto výrobce opalovacích přípravků získala organickou certifikaci. Poznejte její příběh a nechce se okouzlit produkty, které si zamilovala i řada známých tváří.

Osobní tragédie proměněná ve výhru

Psal se rok 2009. Sonya byla vcelku obyčejnou ženou. Manželkou, mámou a mezinárodní letuškou, které se téměř přes noc obrátil život vzhůru nohama. Rozvod ji dostal na pomyslné dno a ona začala přemýšlet, co dál. Po tom, co jí lékař rozmluvil užívání antidepresiv, strávila dva týdny jako dobrovolnice ve Východním Timoru mezi lidmi, kteří čelili skutečnému boji o přežití. Právě tento pobyt jí pomohl proměnit obrovskou vnitřní bolest v sílu, která pomaličku nastartovala zrod značky Eco by Sonya.

IMG_2757

Z kuchyně do domácí laboratoře

Přibližně ve stejnou dobu, kdy Sonya procházela tím nejnáročnějším obdobím ve sejném životě, čelila velké výzvě i její sestra. Té byl diagnostikován melanom na paži, po jehož odstranění jí zůstala velká jizva. Sonya se proto vydala na dlouhou, náročnou cestu – začala pátrat a hledat způsoby, jak vyrobit přírodní samoopalovací sprej, který by jizvu zakryl. Pátrala po kvalitních organických surovinách, nakoupila si všelijaké laboratorní vybavení a stala se chemikem samoukem.

Nejčistší produkty dostupné každému

Motto značky Eco by Sonya zní: „Být inovátorem, ne imitátorem.“ Při vytváření jednotlivých receptur, které vznikají v australském Currumbinu, proto přináší inovace do každého kroku. Pečlivě do nich vybírá jen ty nejčistší organické suroviny a následně je testuje a vylepšuje tak dlouho, dokud s nimi nejsou všichni ve firmě spokojení. 

Velká část použitých ingrediencí pochází přímo z Austrálie – například kaviárová limetka bohatá na přírodní AHA kyseliny, které pomáhají redukovat hyperpigmentaci a vyrovnávat povrch pleti. U všech produktů máte navíc jistotu, že jsou nejen čistě přírodní a organické, ale i veganské a balené do 100% recyklovatelných či biologicky odbouratelných tub a krabiček. 

Snímek obrazovky 2023-11-30 v 16.32.07

Světové bestsellery Eco by Sonya, které koupíte i v naší prodejně/na e-shopu:

  • Samoopalovací voda Face Tan Water – dodá pleti krásné přirozené opálení i potřebnou hydrataci
  • Pleťové a tělové sérum Glory Oil – snižuje výskyt jemných vrásek i jizviček a podporuje tvorbu kolagenu
  • Samoopalvoací mléko Winter Skin – pro jemné, pozvolné opálení pleti i pokožky celého těla
  • Rozjasňující sérum Serum of Clear – působí proti tmavým skvrnám a sjednocuje odstín pleti