Těšíme se na Vás v Novém roce 2023, každý všední den od 11-17 hodin.

Hiram Green SHANGRI LA

4 400 Kč
Skladem

Shangri La je světlý a vzdušný parfém s bujným a exotickým charakterem.

Vůně se otevírá ostrým výbuchem citronu, pomeranče a bergamotu, po kterém následuje bohatý buket broskví, jasmínu, kosatce, růže, skořice a hřejivého koření. Toto opulentní srdce je ukotveno v zemité základně z vetiveru a dubového mechu.

Eau de Parfum 50 ml

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světlá a vzdušná vůně se svěžím a exotickým charakterem.

 

Hlava: citron, pomeranč, bergamot, broskev

Srdce: jasmín, růže, kosatec, skořice, koření

Základ: skořice, hřejivé koření, vetiver, větvičník

 

Shangi La se otevírá ohňostrojem citrusů a broskví, po kterém následuje bohatá kytice jasmínu, kosatce a růže s hřejivým kořením. Toto bohaté srdce je ukotveno v zemitém základu z vetiveru a větvičníku (dubového mechu).

Hiram Green ukončil výrobu vůně Shangri La v roce 2018 a zákazníci ji od té doby žádali zpět. Parfumér se proto rozhodl, že nás potěší a vrátí lehce reformulovanou verzi  do své nabídky. Abyste odlišili současnou verzi od původní vůně Shangri La, potřebovali byste velmi dobrý čich. Vůně jsou téměř stejné. Nejnápadnějším rozdílem je světlejší a teplejší charakter nové verze s větším důrazem na květinové a kořenité tóny.

Původní Shangri La představil Hiram Green v roce 2014 jako pokračování své první vůně Moon Bloom. Inspirací mu byla fiktivní země z románu Lost Horizon Jamese Hiltona. Autor v něm popisuje zemi Shangri La jako mýtickou himálajskou utopii, pozemský ráj izolovaný od zbytku světa, kde jsou lidé téměř nesmrtelní. Krásu a čistotu této země Hiram převedl do moderní interpretace klasického chypre parfému.

Chyprové parfémy se vyznačují kontrastem mezi svěžím citrusovým akordem a dřevitě-mechovým základem. První chypre vůně pochází z roku 1917 a od té doby se tento žánr vůní těší trvalé přízni. Působí luxusně a elegantně. 


I nadále se Hiram Green inspiruje mýtickými tématy. Na počátku roku 2022 jsem uvedl na trh parfém, který vychází z přirozené nádhery Arkádie.
 

Vlastnosti

  • 100% přírodní
  • veganské (s výjimkou včelího vosku v Slowdive)
  • bez GMO
  • nic se netestuje na zvířatech
  • nádherná ruční práce - vše je vyvíjeno a vyráběno v malých dávkách v Hiramově dílně v holandské Goudě

Složení

všechny složky jsou přírodního původu: alkohol, aqua, parfum, benzyl salicylát, kumarin, d-limonen, linalool, eugenol, benzyl benzoát, benzylalkohol, citral, farnesol, isoeugenol, geraniol

Eau de Parfum 50 ml

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Hiram Green vytváří ručně vyráběné vůně výhradně z přírodních materiálů. Narodil se v Kanadě, kde vystudoval malbu a kresbu. Když se po studiích přestěhoval do Londýna, zjistil, že jako umělec se uživí velmi obtížně. V té době postupně pracoval v několika parfumeríích a  zjistil, že ho svět vůní přitahuje daleko více, než umění. Otevřel si v Londýně vlastní parfumerii Scent Systems, přičemž v této době se přesvědčil o tom, že většina parfémů, a to i těch nejkvalitnějších, se vyrábí pomocí syntetických materiálů. Chtěl svým zákazníkům nabídnout přirozenou alternativu, a proto se pustil sám do práce s vyvíjením přírodních parfémů. Po přemístění do Nizozemska strávil Hiram několik let výzkumem a experimentováním s přírodními vonnými materiály. Ve svém ateliéru v Goudě nyní vyvíjí a vyrábí své přírodní vůně v malých dávkách. V roce 2019 poprvé představil svoji značku i na mezinárodním veletrhu parfémů Esxence 2019, kde se zviditelnil celému světu, díky ocení Art and Olfaction 2019 award za nejkrásnější design své vůně Hyde. Hiram Green je prozatím spíše osamělý rytíř - hrdina, který táhne svět niche vůní k čisté přírodě