PRIMAVERA Ylang Ylang komplet bio

325 Kč 6 500 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Ylang Ylang komplet bio

(Cananga odorata var. genuina)

100% přírodní éterické olej Ylang Ylang  v bio kvalitě. Jeho vůně je sladká, květinová, exotická. Je po staletí považován za účinné afrodisiakum a antidepresivum.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis


Ylang-Ylang nebo-li také Kananga vonná (Cananga odorata)
 
V aromapsychologii je velmi ceněný. Používá se pro regulaci stresových stavů, úzkostí, napětí, nervového vyčerpání. Jeho vůně působí konejšivě. Hodí se k nastolení hluboké relaxace a celkového uvolnění. Dodává pocit pohody, přispívá k navození dobrého, hlubokého a klidného spánku.
 
Ylang-ylang je velmi používaný v parfemářství a kosmetice. Přidává se obzvláště do tělové, pleťové i vlasové kosmetiky. Je vhodný jak pro suchou i mastnou.Vhodný je i pro stárnoucí pleť.
Snižuje výskyt zánětlivých ložisek, změkčuje, vyhlazuje vrásky.
 
Působí antisepticky, podporuje dobré zajizvení a hojení ran, činí pokožku odolnější proti mechanickému poškození. Reguluje zarudnutí a výskyt plísňových onemocnění kůže. Je vhodný pro ošetření ekzematické pokožky.
Ve vlasové kosmetice napomáhá eliminovat produkci mazu, posiluje a zjemňuje vlasy, zabraňuje jejich padání.
 
V aromalékařství se jeho protiinfekční působení používá například při infekcích vnitřních orgánů. Podporuje dobrou činnost trávicího traktu. Snížuje vysoký krevní tlak. Uvolňuje respirační a menstruační křeče, působí proti bolesti.
Jeho protizánětlivé vlastnosti lze využít pro zmírnění probíhající infekce u dětí. Napomáhá zachovat dobrou činnost endokrinního systému, používá se při frigiditě a impotenci. Léčí se jím vaginální výtoky, cystitida a další problémy močopohlavního traktu.
 

Míchání do směsí:

Vůně je silná, podmanivá, květinová, velmi intenzivní a ženská.
Míchá se s bergamotem, grepem a dalšími citrusy, levandulí, santalem, neroli, jasmínem, benzoe, petitgrainem, meduňkou, eukalyptem, růžemi, vzácnými dřevinami atd.
 

Kontraidnikace:

Ylang-ylang je dobře snášený, výjmečně může vyvolat alergickou reakci při přecitlivělosti na linalol.
Lze jej používat u těhotných žen od ukončeného třetího měsíce gravidity, omezeně při kojení, u dětí od ukončeného šestého roku věku.
U alergiků je doporučenou provést test snášenlivosti 24 hodin před jeho použitím. Pro lidi s dermatitidou je nejlepší omezit jeho koncentraci na 0,5-1%. Nutno dodržovat malé dávky, ne více než 1 kapku do difuzéru nebo aromalampy, vysoké koncentrace působí bolesti hlavy, nevolnost a zvracení.
 

Děti: 

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:

 Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 1-2 kapky, tento éterický olej je velmi silný.


 

Použití:


Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.
 

Ingredience:

 
Cananga Odorata Flower Oil, Benzyl Salicylate**, Eugenol**, Geraniol**, Benzyl Benzoate**, Farnesol**, Linalool** bio
 
** přirozená součást éterických olejů
 (Madagaskar/ kbA)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: