PRIMAVERA Mandarinka červená bio

200 Kč 4 000 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Mandarinka červená bio

(Citrus reticulata) 

100% éterický olej v bio kvalitě. Slunečná hřejivá vůně podtržená ovocnou svěžestí. oblíbená i u dětí. Osvěžuje mysl a navozuje pocit pohody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis:


Pochází ze sicilského zemědělského projektu, kde jsou citrusy pěstovány v kvalitě Demeter již od roku 1972.
Tento éterický olej, má mnoho výhod a nemá téměř žádné kontraindikace.
Je velmi vhodný a oblíbený pro menší děti a ty, kteří nemají rádi kyselejší citrusové vůně. Éterický olej se získává buď lisováním za studena anebo parní destilací. Může pocházet jak ze zralých, tak nezralých plodů.
 
V kosmetice se tento éterický olej  používá jako účinné antiseptikum, antibakteriální, antivirové a anti-agingové činidlo.
Protože vyniká prokrvujícími schopnostmi, účinně zlepšuje hojení a zajizvení, snižuje viditelnost již vytvořených jizev. Přidává se do výrobků pro péči o problematickou a mastnou pleť, hodí se pro pleť aknózní, protože snižuje výskyt infekčních ložisek.
Reguluje produkci mazu, zesvětluje kožní skvrny, působí proti plísním, zlepšuje elasticitu pleti.
 
V aromapsychologii se éterický olej mandarinka využívá jako uklidňující prostředek. Podporuje pocity štěstí a pohody. Působí proti stresu, depresím, dodává útěchu.
Má mírně sedativní účinky, může být mírně hypnotický, odplavuje nervozitu.
Vyživuje centrální nervový systém, pomáhá při křečích nervového původu. Zmírňuje svalovou tenzi. Nastoluje klidný spánek.
Usnadňuje dětem pobyt ve škole. Éterický olej mandarinka se používá také ke zmírnění epileptických záchvatů, při duševních poruchách.
 
Pomáhá proti nevolnostem.
Má velmi dobrý účinek na trávicí systém, jeho bohatá citrusová vůně podporuje trávení, stimuluje tok žluči a dalších trávicích šťáv, pomáhá v boji proti infekcím žaludku, chrání střeva a udržuje vyváženost kyselin v trávicím traktu. Mandarinka zvyšuje chuť k jídlu, má velmi dobrý vliv na zmírnění plynatosti a trávicích nevolností. Zmírňuje zvracení.
Působí potopudně a močopudně. Lze jej efektivně využít při zánětech močového měchýře a pro rozproudění toku lymfy.
 

Aroma:

Svěží, čisté, sladko-kyselé a velmi příjemné.
V domácí kosmetice a směsích do aromalampy nebo difuzéru se dobře doplňuje s vetiverem, vzácnými dřevinami, dalšími citrusy, eukalypty, šalvějemi, jehličnany.
 

Kontraindikace:

Éterický olej mandarinka, je-li destilovaná, není fotosensitivní.
Je-li lisovaná za studena, vykazuje fotosensitivní tendence! Zvyšuje citlivost pokožky na přímé sluneční záření. Po jeho aplikaci nevystavujte kůži přímému slunci nejméně 12 hodin!
Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na limonen, citral a linalol. Nepoužívat v těhotenství do ukončeného třetího měsíce. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.
 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.
 

 

Použití:


Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.
 

Ingredience:


Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Limonene**, Linalool** (Itálie/ kbA Demeter)
** přirozená součást ét. olejů
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: