PRIMAVERA Levandule jemná bio

235 Kč 4 700 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Levandule jemná bio

 (Lavandula officinalis) 

100% přírodní éterický olej z levandule lékařské  v bio kvalitě. Květinová specifická vůně. Léčí nespavost, uklidňuje a redukuje pocity úzkosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis


Esenciální olej z Levandule lékařské se získává parovodní destilací z jemných fialových květů. Největšími producenty je Francie, za nimi stojí Řecko a Itálie. Na vydestilování 600 ml éterického oleje je potřeba 100kg rostlinného materiálu. Primavera získává svou levanduli od biodynamických pěstitelů z Provence. Tuto ušlechtilou bylinku pěstují tradičními postupy, čímž zaručují její naprostou čistotu a nejvyšší možnou kvalitu.
 
Tento éterický olej má velmi široké spektrum využití. Hodí se jej mít v domácí a cestovní lékárničce.
 
V aromapsychologii je velmi ceněný. Esenciální olej Levandule lékařská má dobré využití jako nervové tonikum. Je používaná pro snížení stresových situací, podporu kvalitního a ozdravného spánku, snižuje projevy napětí. Může být dobrým pomocníkem proti migrénám. Podporuje normální činnost kognitivních funkcí.
Lze ji použít také při šoku anebo různých traumatech.
 
Je dostatečně jemným prostředkem pro uvolnění dětských dýchacích cest a podporu vykašlávání. Aplikuje se při bolestech svalů a pohybového aparátu.
Je potopudná a močopudná, proto je ceněná jako přírodní prostředek na snižování horečky a projevů infekcí močopohlavního ústrojí. Je účinná proti křečím, stimuluje funkce krevního oběhu
 
Jako složka kosmetiky se nachází převážně v parfémech a výrobcích na ošetření pleti i těla. Je vhodná pro mastnou, problematickou nebo aknózní pleť. Vyrovnává produkci mazu, hojí zánětlivá ložiska a dobře sceluje rány, čímž napomáhá snížit viditelnost jizev.
Díky podpoře činnosti krevního oběhu zrychluje hojení poškozené pokožky.
Jako součást vlasové kosmetiky napomáhá Levandule lékařská eliminovat výskyt lupů, podporuje prokrvení vlasové pokožky, tím pádem stimuluje růst vlasů. Je velmi účinným insekticidem při výskytu vší. Zastavuje krvácení při holení.

 

Aroma:

Specifické, čisté, jemně balzámové,  bylinné.
Používá se dobře ve směsích s citrusy, dalšími aromatickými bylinami a květinami, vzácnými dřevinami, pryskyřicemi, jehličnany, lemongrassem, eukalypty, tymiány.

 

Kontraindikace:

 

Není doporučovaný pro těhotné ženy do ukončeného třetího měsíce gravidity, není vhodný pro kojení a u dětí do ukončeného třetího roku věku. Ojediněle lze použít u dětí menších, v nízkých koncentracích a při dodržení snížené frekvence používání.
Aplikace neředěného esenciálního oleje levandule je možná, je-li potřebná, např. pro zastavení krvácení po pořezání či zmírnění svědění při kousnutí hmyzem. U citlivých jedinců je ale nutno ředit do nosného oleje.
Není obecně vhodná pro nízkotlaké osoby, ale u některých může být snášená dobře. Neužívat vnitřně. Může vyvolat alergickou reakci.
 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.


 

Použití:

 
V těchto případech lze použít neředěnou na pokožku: 
 
bodnutí, štípnutí, pořezání a drobné oděrky, pupínky a vřídky. Jednu kapku přímo na poškozené místo, neroztírat!


Pro léčbu popálenin:
 
použijte 10 kapek Levandule, které smíchejte ideálně s 30 ml Třezalkového oleje Primavera.


Při nespavosti: 
 
přidejte několik (2-5) kapek do aromalampy, nechte odpařovat v místnosti asi 2 hodiny před spaním.


Při štípnutí a bodnutí:
 
 Aplikujte neředěnou na postižené místo několikrát denně. Bezpečné pro děti.


Dále pár kapek do aromalampy či difuzéru.

Maximálně 12 kapek na 50 ml základového oleje.

POZOR: Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 

 

Ingredience:

 
Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil* Org, Geraniol**, Limonene**, Linalool**

* bio kvalita
** přirozená součást ét. oleje
Původ: Francie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: