PRIMAVERA Lemongrass bio

175 Kč 3 500 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Lemongrass bio

100% přírodní éterický olej z citrónové trávy nebo-li lemongrass v bio kvalitě. Výrazná, svěží citrusová a mírně zemitá vůně. Ochlazuje tělo a zlepšuje koncentraci. Z PRIMAVERA partnerského bio projektu v Nepálu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis:


Éterický olej Lemongrass je získávaný parovodní destilací z rostlinného materiálu v bio kvalitě, získávaného z PRIMAVERA bio partnerského projektu v Nepálu (konkrétně Bhútánu). Díky aktivitám, s ním spojeným, přispívá k rozvoji vesnické komunity tamějších obyvatel. (Primavera zároveň stála za vznikem malé mýdlárny, kde se za použití tohoto éterického oleje ručně vyrábějí a balí krásná přírodní mýdla.)

Lemongrass má široká využití v aromapsychologii, kosmetice i jako součást přírodní lékárničky. Indikuje se jako podpora nervového systému při únavě, vyčerpání, stresu, obtížného soustředění. Výrazně povzbuzuje a zlepšuje náladu.

Pomáhá při bolestech hlavy. Zlepšuje celkovou energii a napomáhá koncentraci.

Éterický olej Lemongrass snižuje horečku, je potopudný a močopudný. Napomáhá regulaci otoků. Jeho protizánětlivá aktivita je ceněná při snižování bolesti namožených svalů, artritidě, zánětech šlach a trávicího systému při kolikách nebo průjmech. 

Jako součást kosmetiky se Lemongrass používá hlavně v parfemářství.Díky jeho prokrvujícím účinkům se přidává do kosmetiky pro snížení viditelnosti celulitidy a strií. Stimuluje mikrocikrulaci a tím pádem přispívá k lepšímu zajizvení poškozené pokožky.

Je účinný proti roztočům a hmyzu, odhání komáry, blechy a vši.

Jako desinfekční prostředek čistí vzduch a funguje jako odstraňovač zápachu (např. tabáku).

Aroma:

Svěží, čisté, bylinné, mírně zemité, vůní připomíná citron. Je všeobecně velmi oblíbené.

V domácí kosmetice a směsích do aromalampy nebo difuzéru se dobře doplňuje s vetiverem, vzácnými dřevinami, i citrusy, eukalypty, šalvějemi, ho-shem, ravinsarou.

Kontraindikace

Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na geranial, citral, limonen a neral. Nepoužívat v těhotenství, při kojení, u dětí do sedmi let věku. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti.

Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.

Tento éterický olej není vhodný pro použití pro pacientky s hormonálními potížemi nebo mastózou. Může vykazovat fotosensitivní tendence, nevystavujte po aplikaci kůži přímému slunci po dobu nejméně deseti hodin.

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-3 kapky.

 

Použití:


Pár kapek do aromalampy či difuzéru.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 


Inspirace: aromatizace prádla
 
naneste několik kapek lemongrass na látkový kapesník a vložte do pračky spolu s prádlem.

 

Ingredience:


Cymbopogon Flexuosus Oil, Citral**, Geraniol**, Citronellol**, Limonene**, Linalool**
** přirozená součást  éterických olejů
(Nepál, Bhutan/kbA)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: