PRIMAVERA Hřebíček plod bio

220 Kč 4 400 Kč / 100 ml
Položka byla vyprodána…

PRIMAVERA Hřebíček plod bio

 (Syzygium aromaticum)

Hřejivá sladce ostrá kořenitá vůně. Prohřívá a dodává pocit zemitosti. Užitečný při bolesti zubů a dásní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis

Hřebíček je plod, který pochází z poupěte stálezeleného stromu s příznačným jménem Hřebíčkovec kořenný.
Tento strom má botanický název Syzygium aromaticum. Patří do čeledi myrtovitých (Myrtaceae). Roste přirozeně v Indii, Brazílii, na Zanzibaru, na Madagaskaru, na Srí Lance i v Tanzanii. Éterický olej se získává parovodní destilací ze sušených poupat. Výtěžek destilace je velmi vysoký, protože na 13 kg éterického oleje je zapotřebí pouze 100 kg rostlinného materiálu. Hřebíček patří mezi tzv. zahřívací oleje, které stimulují funkce krevního oběhu.
 
Protože je hřebíček silně protiplísňový a antiseptický, používá se i v kosmetice, kde funguje jako přírodní konzervant, parfemačí činidlo a prostředek pro eliminaci zánětlivých ložisek.
Prokrvuje pokožku. Bývá součástí krémů a pleťové péče pro problematickou pokožku, s projevy akné, ekzémů, dermatitidy. Najdeme jej v mýdlech, parfémech, v ústních vodách či zubních pastách, kde funguje jako osvěžovač dechu a ničitel choroboplodných zárodků v ústech. Přidává se do přírodních kloktadel, pro eliminaci bolesti v krku.
 
Síla éterického oleje z hřebíčku se ale nesmí podceňovat, protože nezředěný může způsobit popáleniny ústní dutiny!
 
Jelikož má výborné antibiotické vlastnosti, používá se při léčbě kožních infekcí způsobených vlivem bakterií, virů, hub a jiných škodlivých mikrobů. Díky tomu, že stimuluje krevní oběh, má i anti-agingový efekt.
Bývá obsažen  i v repelentech, protože je výborný odpuzovač otravného hmyzu.
 
Používá se proti šíření infekcí, tlumí již probíhající záněty. Působí jako antioxidant, ničí volné radikály. Pomáhá při respiračních onemocněních, kašli a zahlenění. Snižuje otoky, působí diureticky. Stimuluje zažívací systém, je vhodný proti nadýmání a při zánětlivých onemocněních trávicího traktu. Zlepšuje funkce oběhového systému, používá se při problémech svalů a kloubů, zlepšuje průtok krve tepnami a cévami. Tlumí nevolnosti a zvracení. Jako tonikum endokrinního systému podporuje vylučování hormonů.
 
V aromapsychologii je hřebíček ceněn  pro uvolnění stresu a posílení psychiky. Je-li používán s rozumem, stimuluje mysl, odstraňuje psychické vyčerpání a únavu. Pomáhá také navodit lepší spánek, když jsme ve stresu a nedaří se nám usnout.
 

Aroma:

Výrazné, sladce kořenité, silné, s opojnou aldehydovou vůní.
 
Hodí se do směsí se zázvorem, černým pepřem, levandulí, růžemi, badyánem, skořicí, rozmarýnem, bazalkou, růžovým dřevem, grepem, citrónem, muškátovým oříškem, novým kořením pomerančem, limetou, santalem, gerániem, ylang-ylangem.
 

Kontraindikace:

 
Není vhodný pro těhotné, kojící ženy a děti do deseti let věku. Protože je éterický olej hřebíček velmi silný, je potřeba jej používat umírněně a v malých množstvích. Vždy jej řeďte v nosném oleji. Mohou se objevit prudké alergické reakce na eugenol, i když nejsou příliš běžné. Je potřeba provést test snášenlivosti. Ve vysokých dávkách vykazuje hepatotoxickou aktivitu. Při aplikaci velkého množství hřebíčku nebo jeho dlouhodobém používání může nastat selhání ledvin nebo jater. Není vhodný pro osoby na hormonální léčbě. Má vysoký alergický potenciál. Neužívat vnitřně. Nepřidávat do vany. Při difúzi používat ve směsích s jemnějšími éterickými oleji jako citrusy. Lidé s hypertenzí a problémy jater by jej také používat neměli.
 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:

 Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 1-3 kapky. Do masážního oleje nakapejte maximálně 5 kapek éterického oleje na 50 ml nosiče.

100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 

Použití:

 
Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

Ingredience:


Syzygium aromaticum bio (Madagaskar - Sri Lanka/ kbA)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: