PRIMAVERA Grapefruit bio

229 Kč 4 580 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Grapefruit bio

 (Citrus paradisi)

Tento éterický olej se vyznačuje euforickou, osvěžující vůní. Stimuluje imunitní a lymfatický oběh, je tak účinný proti celulitidě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis


Éterický olej grep (Citrus paradisi) se nejčastěji lisuje nebo destiluje z kůry plodů. Využívá se při  poruchách zažívacího traktu,  stimuluje žlučník a pomáhá tak vylučovat žluč a jiné trávicí šťávy.
Díky schopnosti posilovat kožní vazivo a podporovat činnost oběhového systému je také vhodným doplňkem při ošetření křečových žil a metličkových žilek. Působí potopudně.
 
V aromapsychologii se éterický olej grepfruit používá kvůli svým uklidňujícím a čistícím schopnostem. Zlepšuje náladu, povznáší ducha a reguluje stres. Působí tedy jako přirozený stimulant psychické odolnosti. Zlepšuje mentální soustředění. Zmírňuje u bolest hlavy v důsledku stresového přetlaku, odplavuje duševní únavu, ospalost, stimuluje mozkové funkce a celý centrální nervový systém, energizuje.
 
Protože je grepfruit silně antibiotický, lze dobře využít při výrobě domácí kosmetiky. Chrání pleť před plísněmi a rozvojem infekcí. Je vhodný pro léčbu akné a problematické pokožky, podporuje cirkulaci krve v tkáních.
Díky svěží vůni je oblíbenou složkou sprchových gelů, šamponů i mýdel. Dobře se uplatňuje také ve výrobcích pro eliminaci celulitidy a strií, protože nejen prokrvuje, ale také zmírňuje viditelnost jizev. Pro tyto účely se nejčastěji míchá s cypřišem nebo cedrem. Do směsí pro masáž jej můžeme příjemně kombinovat s květinovými vůněmi, dalšími citrusy nebo kadidlem či benzoí.
 
Upozornění: Tento éterický olej je fotosensitivní, vyvarujte se pobytu na slunci.
 

Aroma:

Svěží, citrusové, lehce nahořklé.
 

Kontraindikace:

U dětí lze používat od tří let věku, v těhotenství je povolený v malých dávkách od ukončeného třetího měsíce, nedoporučuje se při kojení. Je potřeba dávat pozor na jeho fotosensitivitu. Zvyšuje citlivost pokožky na přímé sluneční záření. Po jeho aplikaci nevystavujte kůži přímému slunci nejméně 12 hodin. Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na limonen, citral a linalol. Míchejte ho vždy do nosného oleje, citlivější jedinci by před použitím měli provést test snášenlivosti.
 
Grep jako takový může vykazovat nedobrou snášenlivost s některými druhy léků, které zahrnují například medikamenty na vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, chemoterapeutika anebo ty, které jsou užívány po transplantaci orgánů. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.
 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.
 

Použití


Éterické oleje můžete využít mnoha způsoby. Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy či difuzéru.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.
 

Ingredience


Citrus paradisii (Izrael/Argentina bio produkce)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: