PRIMAVERA Eukalyptus radiata bio

220 Kč 4 400 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Eukalyptus radiata bio

Tento éterický olej je 100% přírodní v bio kvalitě. Vůně je výrazná, svěží, ostrá, výrazně  aktivující smysly. Čistí dýchací cesty. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis:

 Získává se parovodní destilací listů a větviček rostliny. Eukalyptus radiata se používá hlavně k léčení respiračních onemocnění, zejména v zimním období. Usnadňuje vykašlávání při vlhkém kašli, čistí dýchací cesty, odhleňuje, zlepšuje celkovou imunitu organismu. Pomáhá proti plicní kandidóze a dalším infekcím, např. močového měchýře.

V kosmetice se využívá převážně v péči o pleť. Zlepšuje hojení poničené a aknózní pleti, stimuluje funkce krevního oběhu, mírní projevy plísní a dalších infekcí kůže. Srovnává kožní nedostatky, pomáhá odstraňovat nečistoty z pleti. Přidává se hlavně do mýdel, sprchových gelů, intimních gelů a dalších produktů osobní hygieny či vlasové péče. Dá se použít  jako mírný konzervant.

Využívá se hojně i v aromapsychologii. Posiluje naší  kreativní stránku a mimo jiné pracuje s hormonálním systémem. Má čisticí a uvolňující schopnosti, dokáže rozpustit nahromaděné nepříjemné prožitky,napomáhá tedy k uvolnění stresu.

Aroma:

Nezaměnitelné výrazné, svěží, peprné. Může připomínat mátu. 

Kontraindikace:

Není vhodný pro těhotné a kojící ženy a děti do deseti let věku. Nesmí se dostat do kontaktu se sliznicemi. Jeho používání je omezeno při astmatu a epilepsii. Trpíte-li některým ze jmenovaných onemocnění, poraďte se při potřebě jeho použití s aromaterapeutem. Je nutné dodržet nízké dávkování. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.  Nepoužívat v dlouhodobém horizontu (max. 10 dní). 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.

Při nachlazení stačí smíchat jednu kapku EO do polévkové lžíce rostlinného oleje a nanést na hrudník a záda. Do masážního oleje o objemu 50 ml nakapejte maximálně 15 kapek.

 

Použití

Lze je použít jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy či difúzeru. 

Maximálně 15 kapek na 50 ml základového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 

Ingredience


Eucalyptus Radiata Leaf/Stem Oil* Org, Citral**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**
 
* bio kvalita
** přirozená součást éterických olejů
Původ: Austrálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: