PRIMAVERA Citrón bio

175 Kč 3 500 Kč / 100 ml
Položka byla vyprodána…

PRIMAVERA Citrón bio

100% přírodní éterické olej citrón (Citrus limon) v bio kvalitě. Čistá svěží sladce kyselá vůně. Povzbuzující a desinfekční prostředek při infekčních onemocněních, oblíbený zejména v Evropě. Povzbuzuje, aktivuje smysly a přináší pocit svěžesti a pohody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis


PRIMAVERA citrónový éterický olej s bio certifikací pochází ze sicilského zemědělského projektu, kde jsou citrusy pěstovány v kvalitě Demeter již od roku 1972.
Je to éterický olej, který má mnoho pozitiv a nemá téměř žádné kontraindikace. Díky schopnosti čistit vzduch a ničit choroboplodné zárodky je dobrý jako prevence sezónních onemocnění anebo pro zrychlení průběhu již probíhajícího zánětu.
Citrón je uváděný jako jeden z éterických olejů proti streptokokům.
 
Citrón je mimojiné osvědčený pomocník proti celulitidě. Je vhodný pro tonizaci pokožky, podporuje tok lymfy a celkově pleť ozdravuje.
 
Citron se hojně využívá v aromapsychologii jako uvolňující, čisticí prostředek. Podporuje koncentraci a třídění rušivých myšlenek, což docení například studenti. Snižuje projevy nervové únavy a vyčerpání, odstraňuje napětí.
Díky svému dobrému desinfekčnímu potenciálu a zároveň dostatečné jemnosti, je ideálním pro použití u dětí od tří let věku. Má imunostimulační potenciál.
 
Citron lze efektivně využít pro podporu trávicích funkcí. Působí potopudně, snižuje výskyt otoků. Napomáhá udržení dobrých funkcí krevního oběhu, snižuje viditelnost strií a jizev.
Pro eliminaci křečových žil, se kombinuje ve směsích s cypřišem nebo cedrem, ale také gerániem a mrkvovým semenem. Velmi dobře poslouží také pro redukci celulitidy. 
 

Aroma:

Příjemná svěží, čistá, sladko-kyselá vůně.
 
Pozn. V domácí kosmetice a směsích do aromalampy nebo difuzéru se dobře doplňuje s vetiverem, vzácnými dřevinami, dalšími citrusy, eukalypty, šalvějemi.
 

Kontraindikace:

Citron, je-li lisovaný za studena, vykazuje fotosensitivní tendence. Zvyšuje citlivost pokožky na přímé sluneční záření. Po jeho aplikaci nevystavujte kůži přímému slunci nejméně 12 hodin!
Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na limonen, citral a linalol. Nepoužívat v těhotenství do ukončeného třetího měsíce.
Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem, při možnosti výskytu alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně. I když by se dal bio citron nebo pomeranč použít do pečení místo citronové kůry, v rámci zachování biologické udržitelnosti aromaterapie je dobré s takovýmto používáním šetřit.
 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.
 

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.
 

 

Použití:


Pár kapek do aromalampy či difuzéru.

Maximálně 10 kapek na 50 ml základového oleje.
 
Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku!
 

Ingredience

 
Citrus Limon (Lemon) Peel Oil*, Citral**, Limonene**, Linalool** 


*bio kvalita
 
** přirozená součást éterických olejů
 
Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: