PRIMAVERA Bergamot

265 Kč 5 300 Kč / 100 ml
Skladem

100% přírodní éterický olej z bergamotu lisovaný za studena. Svěží, čerstvá,  citronová vůně. Aktivuje a stimuluje mysl, přispívá tak k dobré náladě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis
Bergamot (Citrus bergamia) je typickým citrusovým plodem, pěstovaným v italské Kalábrii. Dostal jméno pravděpodobně po městě Bergamo. Na vylisování 1 kg éterického oleje je potřeba 200 kg rostlinného materiálu (slupek). Olej se lisuje z nezralých plodů. Primavera získává éterický olej přímo od pěstitele v Kalábrii, který má biodynamický pěstitelský projekt.
 
 Podporuje dobrou náladu, stimuluje kreativní schopnosti, přispívá k dobrému zvládání stresových situací a  zklidňuje.Hodí se při  nespavosti, která je způsobena nervovým napětím. Má mírné antibakteriální a antivirové účinky, napomáhá celkové odolnosti imunitního systému.
 
Bergamot lze efektivně využít pro podporu trávicích funkcí. Působí potopudně, snižuje výskyt otoků. Díky jeho účinkům, které působí proti křečím, je dobrým pomocníkem pro uklidnění menstruačních nebo svalových bolestí. Pro zmírnění projevů premenstruačního syndromu a pohodovou periodu lze míchat do směsí s gerániem, růží, neroli nebo šalvějí lékařskou. Při bolestech svalů a pohybového aparátu může být použit ve směsi s cypřišem nebo cedrem. Bergamot také podporuje činnost krevního oběhu, mírní viditelnost strií a jizev.
 
 

Aroma:

 
Éterický olej bergamot je typický svojí pikantní, citrusovou, svěží, sladko-kyselou vůní.

 

Kontraindikace:

Bergamot je vůbec nejvíce fotosensitivní éterický olej. Zvyšuje citlivost pokožky na přímé sluneční záření. Po jeho aplikaci nevystavujte kůži přímému slunci nejméně 12 hodin. Může vyvolat alergickou reakci u jedinců citlivých na limonen, citral a linalol. Nepoužívat v těhotenství do ukončeného třetího měsíce, při kojení. Před použitím vždy smíchejte éterický olej s nosným olejem. Při podezření na možný výskyt alergické reakce proveďte test kožní snášenlivosti. Nepoužívejte éterické oleje na pokožku a sliznice neředěné, neužívejte je vnitřně.

 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na typu problémů. U dětí starších 6 měsíců, používejte směsi, které jsou míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

 

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.
 
100% přírodní éterické oleje Primavera tvoří nejširší kolekci certifikovaných esenciálních olejů získaných šetrným způsobem z biodynamicky vypěstovaných rostlin. Éterické oleje mají pozitivní vliv na naši psychiku, aktivují smysly a posilují tělo. Mají široké uplatnění v domácí aromaterapii, v péči o tělo a pokožku.

Použití

Éterické oleje lze použít  jako přísadu do masážních olejů, koupelí, vonných směsí i do aromalampy. 

Bergamot se nedoporučuje používat přímo na pokožku kvůli své fototoxicitě. Můžete ho však použít pro přípravu koupele nebo masážního oleje

Koupel recept: 1 kapka na 3 polévkové lžíce mořské soli.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem. 

Ingredience


Citrus Bergamia (Bergamot) Peel Oil* Org, Citral**, Limonene**, Linalool**

* bio kvalita
** přirozená součást ét. olejů

Původ: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: