PRIMAVERA Borovice limba (jehličí) 5 ml

265 Kč 5 300 Kč / 100 ml
Skladem

PRIMAVERA Borovice limba (jehličí) 5 ml

(Pinus cembra) 

Éterický olej Borovice limba (pinus cembra) je získaný parní destilací jehličí. Pomáhá při nachlazení, kašli a rýmě, posiluje a uvolňuje dýchací cesty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podrobný popis


Éterický olej Borovice limba, je získaný parní destilací jehličí, pocházejícího z tyrolských Alp. Roste ve vysokých nadmořských výškách. 

Tento éterický olej se hodí například do sauny, nebo ke zlepšení a desinfekci vzduchu v interiéru. Výpary éterického oleje z borovice pronikají hluboko do plic, podporují dýchání, napomáhají uvolnění dýchacích cest. Snižují projevy chřipky a nachlazení, působí potopudně a močopudně. Zklidňují kašel a napomáhají čištění dýchacích cest od hlenu. Borovice jehličí může napomáhat ke zmírnění kašle i u kuřáků.
 
V aromapsychologii se éterický olej z Pinus cembra používá ke zklidnění nervového systému. Příznivě působí při spánkových poruchách a eliminuje projevy stresu a úzkosti. Navozuje příjemný pocit pohody a celkového uvolnění. Stimuluje činnost krevního oběhu a lymfatického systému. Má velmi dobré hojivé vlastnosti při zánětlivých reakcích organismu. Posiluje žilní a cévní stěny. Napomáhá zvýšit pocit lokálního zahřátí, uvolňuje unavené svaly a snižuje bolestivé projevy pohybového aparátu. Hodí se při rekonvalescenci sportovních zranění a reguluje otoky.
 Tento éterický olej se účinně používá také v kosmetice. Je výborný na léčbu kožních mykóz, parazitóz, při ekzémech a projevech přílišné produkce mazu.  Napomáhá dobrému hojení poškozené kůže, obnovuje kožní buňky a snižuje viditelnost jizev. Najdeme ho v přípravcích proti celulitidě a striím. V šamponech a vlasové kosmetice eliminuje lupy a maštění vlasové pokožky.
 

Aroma:

Kořenitá, svěží, lehce štiplavá vůně. Vhodné jsou kombinace s citrusy, dalšími dřevinami, pryskyřicemi, vonnými bylinami.

 

Kontraindikace:

 
Esenciální olej z borovice  je vhodný pro těhotné ženy (po 5. měsíci těhotenství) po konzultaci s aromaterapeutem nebo farmaceutem a děti od 6 let věku. Může vyvolat alergické kožní reakce. Je vždy nutné ho míchat do nosného oleje. 
 
Neužívat vnitřně! 
 
 Do aromalampy nebo difuzéru stačí 2 kapky. U těhotných žen olej přidávejte spíše do směsi s citrusy a nenechávejte difuzér zapntý delší dobu než půl hodiny dvakrát denně. Není vhodný pro lidi s hypertenzí.
 

Děti:

Všeobecně se vůbec nedoporučuje používání éterických olejů do ukončeného třetího měsíce kojence. Do šesti měsíců dítěte lze éterické oleje použít nárazově, po konzultaci se školeným aromaterapeutem, v závislosti na druhu. Po ukončeném šestém měsíci používáme směsi, míchané přímo pro děti tohoto věku. Od jednoho roku dítěte lze používat mírnější éterické oleje, jako jsou např. citrusy ve velmi nízkém ředění, nárazově, s opatrností.

 

Ředění:

Do aromalampy nebo difuzéru nakapejte podle velikosti místnosti 2-5 kapek.  
 

Použití

 
Několik kapek do aromalampy či difuzéru.

Pro výrobu masážního oleje nařdeťe maximálně 12 kapek v 50 ml mandlového oleje. Čistý éterický olej nepoužívejte neředěný na pokožku.

POZOR: Éterické oleje jsou sice přírodní, ale vysoce koncentrované těkavé a hořlavé látky, proto je potřeba je vždy naředit ve správném poměru. Neředěné oleje nikdy nepoužívejte na pokožku - výjimkou je Levandule a Tea Tree, které lze používat přímo. Chraňte oči!!! Nepatří do rukou dětem.

 

Ingredience

 
Pinus Cembra Leaf/Twig oil*, Limonene**

* bio kvalita
** přirozená součást éterického oleje
Původ: Rakousko/Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: