Eau de Parfum 50 ml

 

Složení vůně

pačuli, cedr, santalové dřevo, vanilka, fazole tonka


  • Skladem
4 100 Kč
Kategorie: Dámské
 

Název a duch Arbolé vychází z básně Federica Lorcy, která začíná řádkem „strom, strom, suchý a zelený“. Představte si líné letní odpoledne někde ve vnitrozemí na Ibize: slaný suchý vítr foukající mezi stromy a stopa kadidla ve vzduchu. Jedná se o romantickou vůni s nádechem vintage.

Arbolé se otevírá výbuchem zemité pačuli, která se pomalu spojuje s bohatým cedrovým dřevem a sametovým santalovým dřevem. Vanilka a fazole tonka vůni ukotvují a dávají jí sladký a pudrový základ.

 

Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 8.8.2019
Moje nejoblíbbenější vůně Hirama Greena. Má krásnou zelenou barvu, ale není "zelená". Pro mě sladká, teplá a konejšivá s nádechem orientu.

Hiram Green vytváří ručně vyráběné vůně výhradně z přírodních materiálů. Narodil se v Kanadě, kde vystudoval malbu a kresbu. Když se po studiích přestěhoval do Londýna, zjistil, že jako umělec se uživí velmi obtížně. V té době postupně pracoval v několika parfumeríích a  zjistil, že ho svět vůní přitahuje daleko více, než umění. Otevřel si v Londýně vlastní parfumerii Scent Systems, přičemž v této době se přesvědčil o tom, že většina parfémů, a to i těch nejkvalitnějších, se vyrábí pomocí syntetických materiálů. Chtěl svým zákazníkům nabídnout přirozenou alternativu, a proto se pustil sám do práce s vyvíjením přírodních parfémů. Po přemístění do Nizozemska strávil Hiram několik let výzkumem a experimentováním s přírodními vonnými materiály. Ve svém ateliéru v Goudě nyní vyvíjí a vyrábí své přírodní vůně v malých dávkách. V roce 2019 poprvé představil svoji značku i na mezinárodním veletrhu parfémů Esxence 2019, kde se zviditelnil celému světu, díky ocení Art and Olfaction 2019 award za nejkrásnější design své vůně Hyde. Hiram Green je prozatím spíše osamělý rytíř - hrdina, který táhne svět niche vůní k čisté přírodě